Doručenie zdarma pre všetky objednávky nad 60€
Argao logo
Novinky
Kategórie
Kontakt
0
0.00  0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

Minimalizmus u vás doma

Minimalistický dizajn interiéru je o vytvorení jednoduchého, prehľadného a moderného vzhľadu. Tento štýl sa vyznačuje čistými líniami, neutrálnymi farbami a usporiadanosťou. Ide o štýl, ktorý môžete realizovať v ktorejkoľvek miestnosti domu, od obývačky a jedálne až po spálňu a kúpeľňu.

Pokiaľ ide o minimalizmus, dôraz sa kladie na vytvorenie priestoru, ktorý je funkčný aj esteticky príjemný. Minimalisti sa snažia vytvoriť miestnosť bez zbytočných predmetov a namiesto toho sa zameriavajú na niekoľkých kľúčových kúskov. Často sa za základ považuje použitie neutrálnych farieb a jednoduchých línií, čím vytvoríte dojem priestranného a vzdušného priestoru.

Minimalizmus v jednotlivých miestnostiach

V obývacej izbe je minimalistický štýl vytvorený použitím čistých línií a dostatku svetla. Prirodzené denné svetlo by ste mali maximalizovať, aby sa vytvoril pocit vzdušnosti a otvorenosti. Ak okno nie je k dispozícii, nezabudnite použiť dostatok osvetlenia, ako sú lampy a nástenné svietniky. Nepriame ambientné osvetlenie navodí príjemnú, útulnú atmosféru. Hľadajte nábytok, ktorý je moderný a jednoduchý, ako napríklad nízko položené pohovky a kreslá. Pridajte nejaké abstraktné umelecké diela a rastliny, aby ste do miestnosti vniesli trochu farby a života.

V spálni je minimalistický vzhľad vytvorený použitím neutrálnych farieb a jednoduchých línií. Posteľ by mala byť stredobodom pozornosti a mala by byť obklopená stenami bledých farieb a iba nevyhnutným množstvom nábytku. Na dotvorenie vzhľadu možno použiť aj niekoľko kusov moderného nábytku, ako je komoda a nočný stolík.

Rovnaké princípy minimalistického dizajnu možno aplikovať aj na jedáleň. Hľadajte nábytok, ktorý má jednoduché línie a neutrálne farby. Ak používate stôl, vyberte si jednoduchý s minimálnymi detailmi a ozdobami. Zaveste na steny nejaké umelecké diela, aby ste miestnosti dodali šmrnc a pridajte niekoľko rastlín, aby ste do priestoru vniesli trochu života.

Celkovo je minimalistický interiérový dizajn skvelým spôsobom, ako vytvoriť moderný a jednoduchý vzhľad v akejkoľvek miestnosti v dome. Využitím prirodzeného svetla, neutrálnych farieb a moderného vybavenia je možné vytvoriť priestor, ktorý je estetický a zároveň funkčný.

Prihláste sa a získajte ako prví informácie o novinkách či zľavách 

Submit Button
globe icon
cartcrossmenuchevron-down